Television huippusuositut kissasisarukset seikkailevat jälleen kirjassa.
Killi ja Kiki päättävät ryhtyä taidemaalareiksi ja pistää pystyyn ihan oman näyttelyn. Kaikki ei kuitenkaan mene suunnitelmien mukaan, mikä saa Killin suuttumaan.
Onneksi aikuinen tulee apuun ja ohjaa leikin jälleen oikealle polulle. Killi oppii, että hauskaa voi olla vaikkei kaikki aina sujukaan juuri niin kuin on suunnitellut.
Killi ja Kiki -sarja opettaa lapsia ajattelemaan asioita ennen toimeen ryhtymistä. Aina kannattaa myös yrittää uudelleen, jos epäonnistuu.
2–6-vuotiaille
Ilmestymisaika: | 3/2018, viikolla 10 |
Sivumäärä: | 32 s. |
Koko: | Koko 210 x 210 mm |
Sidosasu: | Sidottu, nelivärinen |
Kirjastoluokka: | L85.2 |
ISBN: | 9789523125896 |
Sähkökirjan ISBN (epub): | 9789523126664 |
Muuta: Kansi Toonbox
Värikäs ja iloinen matkakirja taaperoille.
Onni-poika oppii miten pelko voitetaan
Edu Kettusen kirjoittama ja kuvittama tarina neuvokkaan Elppu-koiran seikkailuista sai vuoden 2022 Runeberg Junior -lastenkirjallisuuspalkinnon.
Kiehtovin tarinoin ja mielikuvitusta ruokkivin kuvin kirja vie entisaikojen merenkulun jännittävään maailmaan.
Hauska ja mukaansatempaava kirja leikki-ikäisille.