Kirja on loppuunmyyty.
Kirja on yli 40 vuotta laulajana toimineen Esko Rahkosen henkilökuva. Se on kunnianosoitus pitkän uran tehneelle iskelmämusiikin veteraanille ja mielenkiintoinen ajankuvaus lavakulttuurin kuumilta vuosilta.
Yli neljäkymmentä vuotta sitten Esko Rahkonen lauloi itsensä suomalaisten sydämiin Monosen tangolla Syvä kuin meri. Sen jälkeen levytykset seurasivat toisiaan, ja alkoi lavatähteyden aika. Monet Esko Rahkosen tangolevytyksistä muodostuivat klassikoiksi ja niitä pidetään suomalaisen tangon aidoimpina tulkintoina.
LOPPUUNMYYTY
Ilmestymisaika: | 7/2006 |
Sivumäärä: | 250 s. |
Kirjastoluokka: | 78.99 |
Muuta: Kansi Raisa Huittinen
Kuka on Viktor Orbán, ja miten hänestä on tullut Euroopan häirikkö?
Kirja kertoo aivan erityislaatuisen ihmisen tarinan. Miehen, joka pyyteettömästi on yli 30 vuoden ajan tehnyt karua työtä auttaakseen kadonneiden ihmisten läheisiä.
Joe Perryn omaelämäkerta on vetävä, humoristinen ja brutaalin suorasukainen kuvaus elämästä rock-areenoilla ja niiden ulkopuolella.
Ainut ”Jihadi Johnia” milloinkaan haastatellut toimittaja kertoo miten nuoresta, koulutetusta englantilaismiehestä tuli murhanhimoinen terroristi. Samalla hän sukeltaa syvälle radikalisoitumisen syihin.
Liisa Lipsasen elämästä niin kuin hän on sen itse kokenut