Kirja on loppuunmyyty.
Euroopassa suositut ruokaherkut leviävät nyt myös Suomeen. Keskiajan keittiön salaisuudet on uudenlainen keskiaikainen keittokirja. Sen upeista kuvista välittyy aito keskiaikainen tunnelma. Kauttaaltaan nelivärinen kirja on kuvattu Tallinnan keskiaikaisessa ravintola Olde Hansassa.
Ilmestymisaika: | 5/2007 |
Sivumäärä: | 140 s. |
Kirjastoluokka: | 68.209 |
Jokaisen terveellistä ruokavaliota noudattavan toivekirja sisältää 40 herkullista ja helppotekoista reseptiä aamiais-, lounas-, välipala- ja jälkiruokasmoothieihin.
Kirja selvittää mitä matcha on, mitkä ovat sen terveysvaikutukset ja miten sitä käytetään.
Lakritsi- ja salmiakkifanien toivekirja opastaa, miten monella tavalla mustaa herkkua voi keittiössä käyttää: makeana, suolaisena, suklaan kera ja mausteena ruoanlaitossa ja leipomisessa.
Kesäkokin toivekirja nostaa salaatit aivan uudelle tasolle kekseliäine aineksineen ja ruokaisine lisukkeineen.
Kokeileville kulinaristeille ja liharuokaa karttaville, ympäristötietoisille kuluttajille hyönteisistä on muodostumassa suorastaan trendiruokaa.Kirja opastaa hyönteisten käyttöön keittiössä ja tarjoaa runsaasti reseptejä.